Ubezpieczenia komunikacyjne należą do najczęściej kupowanych, niewielu jednak kierowców wie, że oprócz polisy OC i AC, warto również kupić ubezpieczenie assistance.

Właściciel pojazdu mechanicznego ma obowiązek kupienia przynajmniej jednego ubezpieczenia, mianowicie OC. Natomiast w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdujemy również inne propozycje, które skutecznie zabezpieczą nas samych, jak również nasz samochód na wypadek kolizji drogowych czy innych przykrych w skutkach zdarzeń. Jednym z nich jest assistance, o którym większość kierowców nie pamięta. Dlaczego warto posiadać assistance?

Ochrona ubezpieczeniowa assistance dotyczy sytuacji w trakcie, jak również po nieszczęśliwym zdarzeniu. Wówczas pojawiają się pytania: Gdzie przenocujemy? Jak przetransportujemy auto do mechanika? Gdzie jest najbliższy warsztat? Assistance pomaga w takich sytuacjach, wystarczy wówczas zadzwonić na podany przez ubezpieczyciela numer i uniknąć różnego rodzaju problemów. Ochrona assistance daje nam również poczucie bezpieczeństwa, gdy zabraknie nam paliwa, wówczas zostanie nam dostarczone przez wskazaną przez ubezpieczyciela osobę. Natomiast w sytuacji, gdy zatrzaśniemy kluczyki w stacyjce, firma przyśle nam specjalistę, który upora się z tym problemem. W niemalże każdej sytuacji i o każdej godzinie możemy liczyć na skuteczną i specjalistyczną pomoc.

Czego dotyczy assistance?

Ubezpieczenie assistance jest również bardzo często dodawane jako gratis, gdy zdecydujemy się na kupienie pełnego pakietu komunikacyjnego, tzn. OC, AC, NNW. Warto zatem sprawdzić, czy nasz ubezpieczyciel nie posiada takiej oferty. Podstawowe ubezpieczenie assistance obejmuje swoim zakresem takie sytuacje, jak:

-  holowanie samochodu do określonej ceny,
-  naprawa pojazdu na miejscu wypadku do określonej ceny,
-  transport kierowcy i pasażerów z miejsca wypadku oraz nocleg dla kierowcy i osób
podróżujących wraz z nim do określonej ilości dni,
-  złomowanie pojazdu, parkowanie samochodu na parkingu strzeżonym do określonej ceny,
-  transport osób podróżujących we wskazane miejsce, w przypadku hospitalizacji lub śmierci
kierowcy,
-  udzielenie informacji o najbliższych warsztatach naprawczych,
-  otwarcie samochodu w przypadku zgubienia lub zatrzaśnięcia kluczyków,
-  dostarczenie paliwa w razie jego wyczerpania na drodze.

Natomiast, gdy w kolizji drogowej ucierpieli ludzie, wówczas polisa obejmuje swoim zakresem sytuacje związane z organizacją opieki medycznej, m.in.:

-    transport do szpitala lub miejsca zamieszkania,
-    hospitalizacja kierowcy lub pasażerów,
-    pobyt przez określoną ilość dni osób towarzyszących w hotelu,
-    transport zwłok we wskazane miejsce.

Przed podpisaniem umowy pamiętajmy, aby zapoznać się z różnymi ofertami towarzystw ubezpieczeniowych, bowiem tylko w ten sposób wybierzemy dla nas najkorzystniejszą. A po drugie warto gruntownie przeczytać dokument Ogólne Warunki Ubezpieczeń, który zawiera, m.in. nasze obowiązki wynikające z posiadania polisy oraz wyłączenia - sytuacje, w wyniku których doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, a towarzystwo ubezpieczeniowe wyłącza się  w ich wypadku od odpowiedzialności, w związku z czym odszkodowanie nam nie przysługuje.

Celem każdego ubezpieczenia jest otrzymanie odszkodowania na wypadek zajścia określonych w umowie okoliczności, należy zatem zapoznać się z sytuacjami, które warunkują jego niewypłacenie.
Ponadto, warto zdecydować się na pełne ubezpieczenie komunikacyjne, wówczas ubezpieczyciele oferują gratis pakiet assistance.

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego powinien czuć się bezpiecznie i komfortowo w sytuacji wypadku drogowego, ubezpieczenia komunikacyjne to niejako inwestycja w przyszłość, w nasze zdrowie, budżet domowy i zdrową psychikę.

Ostatnie Wpisy
Podczas poszukiwań kredytu gotówkowego w Internecie można spotkać się z różnymi porównywarkami ofert bankowych. W...
Jak mądrze korzystać z porównywarek finansowych?
Zabezpieczyć dziecko możemy na kilka sposobów. Warto jednak zastanowić się nad tym, jaka forma ochrony...
Polisa dla dziecka - jaka jest najlepsza?
Wielu nadal mylnie może uważać, że właścicielem samochodu może być wyłącznie osoba, która ma prawo...
Współwłaściciel samochodu bez prawa jazdy - co musisz wiedzieć?