Spada ilość kradzieży samochodów – czy ubezpieczenie AC warto jeszcze kupić?

Ubezpieczenie samochodu AC to nieobowiązkowa polisa, na którą mogą zdecydować się posiadacze pojazdów, którzy spełniają warunki określone przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. Najczęściej ubezpieczyciela ochroną obejmują samochody, które posiadają odpowiednie zabezpieczenia oraz nie przekroczyły określonego wieku. W Polsce na zakup takiego świadczenia decydują się przede wszystkim posiadacze samochodów nowych lub drogich, gdyż ich strata spowodowana kradzieżą, odbiłaby się bardzo negatywnie na ich portfelu. Jednak jak wynika z danych regularnie prezentowanych przez policję wynika, że kradzież samochodów w Polsce systematycznie spada. Związane jest to przede wszystkim z wyższą skutecznością policji oraz z tym, że osoby specjalizujące się w kradzieży przeniosły się na zachód Europy, gdzie rozwijają swoje skrzydła. W takim wypadku warto sobie postawić pytanie, czy warto kupować polisę AC http://ubezpieczenie-samochodu.net.pl, skoro liczba kradzieży spada?

Na rynku mamy do wyboru wiele ubezpieczeń komunikacyjnych, z oczywistych względów wybór odpowiednich polis zależy tylko od nas i zasobności naszego portfela. Jedną z popularniejszych nieobowiązkowych polis jest AC, ale jednak coraz częściej słyszy się, że skoro liczba kradzieży spada, to nie ma sensu kupować właśnie tego rodzaju polisy. Nic bardziej mylnego, gdyż polisa AC, chroni nie tylko przed skutkami kradzieży, ale także gwarantuje odszkodowanie w przypadku m.in. zderzenia z przedmiotami, pojazdami, ludźmi i zwierzętami; uszkodzenia samochodu przez osoby trzecie; działania czynnika termicznego oraz chemicznego; działań natury – zakres zależy od poszczególnych towarzystw. Ponadto, warto pamiętać, że tego typu ubezpieczenie samochodu w przypadku powyższych szkód może ocalić nasz portfel przed dużymi stratami finansowymi. Poza tym nigdy nie mamy pewności, czy nasze auto nie padnie łupem złodziei, gdyż akurat będzie zapotrzebowanie na tego rodzaju model.

Warto zawsze dobrze zabezpieczyć swoje auto, ubezpieczenie samochodu AC http://ubezpieczenie-samochodu.net.pl to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą mieć komfort psychiczny. Chociaż liczba kradzieży spada, to i tak nie warto ryzykować, gdyż to właśnie nasze auto może wpaść w oko złodziejom.