Ubezpieczenie sklepu a ochrona

Kradzież kojarzy nam się szczególnie z napadem na bank, jednak zdarza się to stosunkowo rzadko w porównaniu do kradzieży w normalnych sklepach. Szczególnie w tych małych, gdzie poziom ochrony stoi na niskim poziomie. Często zamiast utrudniać złodziejom ich zadania ułatwiamy je. Czy ubezpieczenie sklepu załatwi sprawę? Może warto pomyśleć o skorzystaniu z ochrony?

Ochrona sklepu

Ochrona sklepu to nic innego, jak zatrudnienie ochroniarzy, pilnujących naszego towaru, a także porządku, w naszym sklepie. Możemy zrobić to na własną rękę zatrudniając odpowiednie osoby, bądź skorzystać z usług prężnie rozwijających firm ochroniarskich, które zagwarantują nam dobór odpowiednich ludzi, co jest szczególnie ważne, gdy pierwszy raz w życiu będziemy posiadali ochronę. Gdy zdecydujemy się na zatrudnienie ludzi należy zorientować się, jakie są odpowiednie kryteria w doborze ochroniarza. Porządne cechy takiej osoby to zdecydowanie błyskotliwość, inteligencja i sprawność fizyczna. Taka osoba nie może zdecydowanie odstraszać klientów. Jednak czy ochrona sprawdzi się w sklepie każdego typu? Czy jest jakiś sens zatrudniać ochronę w sklepach małych, gdzie mamy wgląd na wszystko?

Oczywiście, bezpieczeństwa nigdy za wiele, ale trzeba rozważyć czy wyjdzie to dla nas z korzyścią finansową. Ochrona zdecydowanie lepiej spisze się w sklepach samoobsługowych. Sklepy tego typu są trochę większe i obsługa pochłonięta jest wykonywaniem swoich obowiązków, a co za tym idzie, zmniejsza się wgląd w to, co robią klienci i potencjalni złodzieje. Ochrona jest idealnym uzupełnieniem kadry, która będzie sprawowała pieczę nad sklepem. Sam fakt posiadania ochrony może drobnych złodziei odstraszyć, szczególnie, gdy personel ochrony budzi szacunek wśród ludzi. Ochrona nie dość, że będzie miała wgląd na to, co dzieje się w całym sklepie, będzie również dawała poczucie bezpieczeństwa klientom i personelowi sklepu. Szczególną uwagę w zatrudnienie ochroniarzy powinny zwrócić sklepy sprzedające drogi towar np. sprzęt elektroniczny. To tylko podstawowa wiedza i wskazówki, każdy powinien sam rozważyć i zapoznać się głębiej z korzyściami płynącymi z posiadania ochrony.

Ubezpieczenie sklepu

Ubezpieczenie sklepu jest sprawą podstawową. Jest równie ważne, jak nasza działalność, ponieważ zapewnia wiele korzyści za względnie niską cenę. Zakres ubezpieczenia jest szeroki i dotyczy spraw niezwykle ważnych dla każdego właściciela sklepu, bez względu czy jest to sklep mały, czy duży. Ubezpieczenie zapewnia pokrycie szkód spowodowanych przez zalanie, powódź, nawałnice, pożar, dym, różnego typu katastrofy, grad, huragan itp. Ubezpieczenie nie obejmuje szkód powstałych z naszej winy na przykład za uszkodzenia towaru bądź akcesoriów sklepowych. Sam fakt, że ubezpieczenie obejmuje taki zakres powinien przekonywać nas do wydania na nie pieniędzy. Jednak to nie wszystko, najważniejsze w ubezpieczeniu jest to, co chcemy ubezpieczyć. Towarzystwa ubezpieczeniowe rozdzielają to na 3 główne kategorię. Pierwszą z nich jest wyposażenie sklepu, czyli meble sklepowe (regały, półki, lady itp.), sprzęt elektroniczny (lodówki, zamrażarki, kasy itp.). Drugą z nich jest nakład adaptacyjny. Są to m.in. kraty, ściany działowe, malowanie sklepu, oświetlenie itp.. Trzecią, a zarazem najważniejszą kategorią są środki obrotowe, czyli cały towar podlegający sprzedaży w naszym sklepie.

Ubezpieczenie sklepu a ochrona

Ubezpieczenie jest uniwersalne, dotyczy każdego typu sklepu i wszędzie się sprawdza. Jest podstawą dla każdego właściciela sklepu. Jego zakres jest niezwykle obszerny i mamy szeroki wybór, od czego i co ubezpieczyć. Możemy wszystko przekalkulować i sami wybrać własny zakres ubezpieczenia. Jest to bardzo wygodne i korzystne dla obu stron. W przypadku ubezpieczenia jest tak wiele pozytywnych aspektów, że jest ono podstawą, a inne środki ochrony powinny być jego uzupełnieniem. Jest tak w przypadku ochrony. Ma ona swoje wady, nie jest ona zawsze w 100% skuteczna, ponieważ ludzie nie są idealni i popełniają błędy, nawet profesjonaliści. Jest zdecydowanie potrzebna tylko w sklepach większych, samoobsługowych. Jednak w takich sklepach jest idealnym dopełnieniem ubezpieczenia. Ochrona da poczucie bezpieczeństwa klientowi, jednak czasami może go odstraszyć. Ważne, by rozważyć, czy ten typ ochrony przyniesie nam więcej korzyści niż strat. W dzisiejszych czasach ubezpieczenie nie wystarczy do pełnej ochrony naszego sklepu, zatrudnienie ochrony jest jedną z alternatyw, którą możemy zastosować.